Kaip išsirinkti vestuvių fotografą SAVO vestuvėms?

Šis klausimas, planuojant savo šventę visada iškyla. Atsakymų internete daug ir tarp jų lengva pasiklysti. „Fotogidas“ pataria rinktis taip, kaip rinktųsi patys vestuvių fotografai.

1. Nuotraukų stilius.

Pradėdami vestuvių fotografo paieškas, pirmiausia nuspręskite, kokio tipo fotografijai teikiate pirmenybę. Tai padės nustatyti, koks vestuvių fotografas galėtų tinkamai įamžinti Jūsų vestuvių šventę. Vestuvių fotografai naudoja du pagrindinius būdus – dokumentinį arba portretinį.

Dokumentinė (reportažinė) fotografija – tai vestuvių fotografo spontaniški kadrai, kuriuose įamžintos Jūsų emocijos, aplink vykstantis veiksmas, dekoracijos bei aplinka. Tokia fotosesija labai primena fotožurnalisto darbą – užfiksuoti geriausius kadrus, pagauti emociją, veido išraišką, šokio judesį, riedančias džiaugsmo ašaras. Tokios nuotraukos Jums atmintyje padės atkartoti per vestuves išgyventą džiaugsmą bei įvykių seką.

Jei pageidaujate klasikinių portretų (tai ypač aktualu kiek vyresniems svečiams – tėvams, giminaičiams ir vyresnio amžiaus žmonėms) – rinkitės tradicinį vestuvių fotografą, kuris specializuojasi portretų fotografijoje. Pasirinkus šį variantą, morališkai pasiruoškite daugiau „paplušėti“ fotosesijos metu, kadangi reikės pozuoti, klausyti fotografo nurodymų – kur, kada ir kaip atsistoti.

Su didelę darbo patirtį turinčiu, profesionaliu fotografu galite abu šiuos fotografavimo tipus derinti. Jis savo darbą atliks nepriekaištingai ir tikrai būsite patenkinti. Čia svarbus profesionalumas ir savo norų aiškus išsakymas jau per pirmąjį sutikimą.

2. Jūsų namų darbai

Vestuvių fotografai skelbiasi internete: čia ieškokite, skaitykite atsiliepimus, gaukite rekomendacijas. Šiais laikais daugiausiai informacijos suteikia vestuvių fotografų internetiniai tinklapiai bei jų „Facebook“ profilio nuotraukos. Iš nuotraukų galite spręsti apie vestuvių fotografo, kaip asmenybės, jautrumą ir profesionalumą.

3. Vestuvių fotografas pakvies kavos

Jums patiko vestuvių fotografo darbai – nedelsiant susisiekite su juo, pabendraukite telefonu, išsiaiškinkite ar jis nėra užimtas ir sutarkite dėl susitikimo. Rekomenduojama susitikti su keliais vestuvių fotografais, ir viską apibendrinus, išsirinkti labiausiai patikusį. Beje, labai svarbu, kad sutaptų Jūsų ir vestuvių fotografo „biolaukai“. Vestuvės Jūsų, tad TA diena turi būti „be priekaištų“.

4. Peržiūrėkite vestuvių albumus

Kiekvienas vestuvių fotografas turi savo „portfolio“, tačiau juose visada sudėti geriausi kadrai iš skirtingų vestuvių. Susitikimo metu prašykite, kad vestuvių fotografas parodytų kelis vestuvinius albumus (trys skirtingos vestuvės – trys skirtingi albumai).

5. Suderinkite finansinius klausimus

Vestuvių fotografai už paslaugas prašo skirtingos kainos, kai kurie dirba pagal valandinius įkainius. Susitikimo metu aptarkite tai, ko norite ir prašykite galutinės kainos. Aiški kainodara apsaugos nuo nesusipratimų.

6. Vestuvių fotografo darbo terminai

Jūsų pasirinktas vestuvių fotografas gali būti labai užimtas, todėl retušuotų nuotraukų perdavimas kartais gali užtrukti net iki pusmečio. Suderinkite šiuos klausimus iš anksto, kad vėliau nebūtų nesusipratimų. Derinkite abipusiai tinkamiausio ilgio terminą.

7. Vestuvių fotografas paruoš planą

Šiuo atveju vestuvių fotografai – tikri psichologai, išklausantys visų Jūsų svajonių, norų ir netgi baimių. Nieko neslėpkite, nes kuo tiksliau atskleisite nuotraukoms keliamus tikslus, tuo geresnis bus rezultatas. Pagal poreikius fotografas suplanuos būtinų nuotraukų sąrašą, fotosesijos kadrus, svarbiausias akimirkas. Bendradarbiaukite!